cu noi esti mult mai informat

ACS SPORTUL BECLEAN- CS PROGRESUL NĂSĂUD 2-5(2-1)

Scris in 28/05/2023 de J de S

FOTBAL. Play-off, Liga 4 Bistrița- Năsăud, Etapa 4

O partidă așteptată cu interes azi la Beclean, galeri active și civilizate, spectatori prezenți în număr mare, timp excelent pentru fotbal. În prima repriză echipa noastră a marcat de două ori prin golgeterul Paul Halas,în min 6 și 25. Am consemnat la pauză rocada între arbitrul de centru Gabriel Moldovan care a acuzat o accidentare, locul său fiind luat de unul dintre tușieri, Marius Tetean.

În debutul reprizei secunde echipa năsudeană egalează  din penalty, apoi se desprinde marcând încă de trei ori. Unul dintre goluri, al patrulea, din nou din penalty, este contestat de gazde, iar pe final meciul devine tensionat, arbitrii intră la cabine huiduiți și apostrofați pentru prestația părtinitoare.

Au evoluat: ACS Sportul: Vlasin, Cherecheș, Zegrean, Măluțan, Cioban, Obreja, Ah. Fechete, Șimon, M. Fechete, Doboș, P. Halas; Pe bancă: R. Halas, Scurtu;

CS Progresul Năsăud: Biliga, Oltean, Horgoș, Frișan, Ignat, Furcea, Galben, Seserman, Vasilichi, Covaci, Dănilă; Rezerve: Marian, Aluaș, Nechiti, Folfă, Tompa.  În alte două partide ale etapei au fost consemnate rezultatele: Uriu- Maieru 3-0 (neprezentare), iar Monorul a învins liderul, Minerul Rodna cu 1-0; clasamentul la zi: Rodna 16p, Monor 15 p, Nasăud 13 p, Uriu 10 p, Beclean 8 p, Maieru 7 p. Penultima etapă programează, duminică 4 iunie , Rodna- Uriu, Maieru- Beclean și Năsăud- Monor.