CONTINUĂ REABILITĂRILE ȘI ASFALTĂRILE DE STRĂZI ÎN BECLEAN
Asfaltarea continuă la Beclean, stradă cu stradă. Recent a fost asfaltată strada Nicolae Bălcescu, după ce aici a fost amenajat un trotuar pietonal și o rigolă stradală pentru colectarea apelor pluviale și a fost montată o rețea nouă de iluminat public stradal, ecologică și economică.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/Nicolae-1024x771.jpg)
Urmează să fie asfaltate străzile Mihai Viteazul, Griviței, Dobrogeanu Gherea, Morii, Grigore Silași, Parcului, Șieului.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/290777288_408299274644751_3478789949899024647_n1-1024x771.jpg)
Apoi, administrația publică locală continuă lucrările de asfaltare la Coldău, Figa, Dealul Păcii, 1 Mai, Cloșca, Crișan, Bobâlna, Aleea Trandafirilor, Someșului, George Coșbuc, Aleea Ghiocelului, Toamnei, Gheorghe Doja, Drumul Turistic Figa-Rusu de Jos, Liliacului, Bela Bartok, Nicolae Iorga, Octavian Goga, Aleea Teilor, etc.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/310968483_481279464013398_6451517425668317134_n-1024x771.jpg)
În perioada 2022-2023 nicio stradă cadastrată din orașul Beclean nu va rămâne neasfaltată.