ELEVI ȘI PROFESORI DE LA CNPR BECLEAN ÎN TURCIA, ÎN SCHIMB DE IDEI ȘI CĂUTAREA SUCCESULUI ÎN DOMENIUL EDUCAȚIEI
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/ASTA-1024x768.jpg)
Organizațiile active în domeniile educației, formării și tineretului vor primi sprijin în cadrul programului Erasmus + pentru a realiza proiecte de promovare a diferitelor tipuri de mobilitate.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/340079144_1628718710883951_9158537100056946729_n-1024x768.jpg)
Un astfel de sprijin au primit și 10 elevi și patru profesori de la Colegiul Național „Petru Rareș” Beclean care participă în această săptămână la fluxul 2 – mobilitate #Erasmus. Gazdele elevilor și profesorilor beclenari sunt partenerii din Turcia: ANTALYA/Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Liceul Profesional şi Tehnic Anatolian Muzaffer Büyük)
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/339983863_6483295628349377_5615737752332995897_n.jpg)
“Echipa formată din 10 elevi și 4 profesori de la CNPR ne salută din Turcia! Aceștia participă în săptămâna aceasta la fluxul 2 – mobilitate #Erasmus. Elevii participă la ore și la ateliere, fac schimb de idei cu alți elevi, leagă prietenii, iar profesorii sunt implicați în activități de job-shadowing, respectiv de predare. Totodată, aceștia descoperă cultura, arhitectura și peisajele inedite ale Turciei!” scrie Revista ”Esentza” pe Facebook.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/340020805_2109067202625585_489742509463314303_n.jpg)
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/339949018_1423187195099761_6242015278875447066_n-1024x768.jpg)