ÎN CADRUL PROIECTULUI DE MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ: STRADA MORII
De J de S in 04/05/2023
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/05/1-1-1.jpg)
Străzile din orașul Beclean sunt incluse într-un amplu proces de modernizare, multe dintre acestea fiind deja asfaltate din fonduri europene în cadrul proiectelor de mobilitate urbană durabilă.
Cel mai recent a fost asfaltată strada Morii. Primarul Nicolae Moldovan a dat asigurări că toate străzile din oraș vor fi asfaltate.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/05/1-3-1200x900.jpg)
,,Asfaltarea continuă la Beclean, stradă cu stradă! Astăzi e rândul străzii Morii și urmează Dobrogeanu Gherea, Grigore Silași, Șieului, Aleea Trandafirilor și Bobâlna 2. Continuăm munca până ce toate străzile din Beclean vor fi asfaltate!” a postat primarul Nicolae Moldovan pe Facebook.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/05/1-2-1.jpg)