ÎNTÂLNIRI CU OFICIALII DIN ORAȘUL ÎNFRĂȚIT GLODENI DIN REPUBLICA MOLDOVA
Primarul orașului Beclean, Nicolae Moldovan și senatorul Ioan Deneș au participat la manifestările prilejuite de cea de a 389-a aniversare a orașului Glodeni din Republica Moldova, oraș înfrățit cu orașul Beclean.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/n1_0.jpg)
Delegația de la Beclean a fost alături de administrația orașului și a raionului, precum și de reprezentanți ai localității Rozprza, raionul Piotrkow, Polonia.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/n2_0.jpg)
Primarul Nicolae Moldovan și senatorul Ioan Deneș, însoțiți de președintele Raionului Glodeni, de primarul orașului Glodeni, doamna Stela Onuțu, au vizitat Consiliul Raional, Liceul Teoretic „Vasile Coroban”, IET Grădinița nr. 5 și Biblioteca „George Coșbuc” Județul Bistrița-Năsăud, filiala Glodeni, unde au avut parte de un mic concert organizat cu mult drag de administrația Centrului de Cultură și a Bibliotecii.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/n4_0.jpg)
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/10/n5_1.jpg)