LUCRĂRILE DE INFRASTRUCTURĂ DIN ORAȘUL BECLEAN SUNT ÎN PLINĂ DERULARE ÎN ACEASTĂ PERIOADĂ
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2023/04/strada-morii.jpg)
Pe lângă lucrările la centura orașului, aflate în plină desfășurare, primarul Nicolae Moldovan a anunțat că până în 2023 nici o stradă din oraș nu va rămâne neasfaltată.
Primarul Moldovan și-a anunțat concitadinii că „ Astăzi e rândul străzii Morii și urmează Dobrogeanu Gherea, Grigore Silași, Șieului, Aleea Trandafirilor și Bobâlna 2. Continuăm munca până ce toate străzile din Beclean vor fi asfaltate”
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2022/11/NICU-PRIMAR.jpg)
În continuare vor fi întreprinse lucrări de asfaltare la Coldău, Figa în totalitate, Dealul Păcii, 1 Mai, Cloșca, Crișan, Bobâlna, Aleea Trandafirilor, Someșului, George Coșbuc, Aleea Ghiocelului, Toamnei, Gheorghe Doja, Drumul Turistic Figa-Rusu de Jos, Liliacului, Bela Bartok, Nicolae Iorga, Octavian Goga, Aleea Teilor,
“În perioada 2022-2023 nicio stradă cadastrată din orașul Beclean nu va rămâne neasfaltată. Mulțumesc tuturor cetățenilor pentru înțelegere pe tot parcursul șantierelor de lucrări și mai ales pentru încredere!”