PRIMĂRIA BECLEAN MODERNIZEAZĂ ŞCOALA ,,GRIGORE SILAȘI” DIN BECLEAN CU FONDURI EUROPENE
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/03/428671759_937166395077606_8029385229167285714_n-900x1200.jpg)
Avansează de la o lună la alta şi se lucrează în ritm susţinut la Școala Gimnazială ,,Grigore Silași”, clădirea cu sediul pe strada Petru Maior, școală care a intrat într-un amplu proces de modernizare și reabilitare din temelii cu ajutorul fondurilor europene.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/03/428669177_937166551744257_2163530568911432881_n-900x1200.jpg)
Obiectivul principal este ca toți elevii ciclului primar să se întoarcă într-o școala nouă, modernă, cu toate dotările şi facilităţile educaţionale corespunzătoare.
Reabilitarea cuprinde creşterea eficienţei energetice a clădirii precum şi toată infrastructura necesară, de la dotări tehnice la echipamente educaționale, precum și construcția de terenuri de sport sintetice în curtea școlii.
Investiția în sistemul educațional este o prioritate pentru administrația locală.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/03/428662197_937166751744237_771147120413071651_n-900x1200.jpg)