ȘCOALA GIMNAZIALĂ NUȘENI DOTATĂ CU TABLETE INTERACTIVE, LAPTOPURI ȘI VIDEOPROIECTOARE
De J de S in 28/05/2024
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/slider-sus-nuseni-4-1200x344.jpg)
Grație unui proiect european implementat de primarul comunei Nuseni, Ioan Muresan, Școala Gimnazială din Nușeni beneficiază de patru table interactive, însoțite de patru laptopuri și patru videoproiectoare.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/20230217_090402-1200x675.jpg)
Primarul comunei Nușeni, Ioan Mureșan a avut în vedere, prin acest proiect implementat în Școala Gimnazială Nușeni, creșterea calității și sustenabilității mediului educațional.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG-20221118-WA0002-1200x900.jpg)
Astfel școala din Nușeni beneficiază de tehnologie de ultima-generație și mizează pe ușurință în utilizare pentru profesori,rolul acestora a fiind să-i ghideze în utilizarea inteligentă a mediului online, elevii beneficiind astfel de o experiență de învățare interactivă, bogată și variată .
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/IMG-20221118-WA0001-1200x900.jpg)