SPITALUL ORĂȘENESC BECLEAN DECORAT CU ORDINUL MERITUL SANITAR
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/217772855_1850186281830048_3052717890265131846_n-1200x652.jpg)
Cu ocazia Zilei Mondiale a Sănătăţii, preşedintele României Klaus Iohannis a semnat decrete de decorare pentru o serie de spitale, ”în semn de apreciere pentru profesionalismul şi dăruirea de care au dat dovadă generaţiile de medici, asistenţi şi alte categorii de specialişti care au contribuit, de-a lungul timpului, la exercitarea în cele mai bune condiţii a actului medical”.
Spitalul Orășenesc Beclean a primit Ordinul ”Meritul Sanitar” în grad de Cavaler.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/217179838_1850186418496701_7193447279250706376_n-1200x900.jpg)
,,Cu mare onoare am primit vestea că președintele României, Klaus Iohannis, a semnat cu prilejul Zilei Mondiale a Sănătății decretul privind decorarea cu Ordinul ”Meritul Sanitar” în grad de Cavaler a Spitalului Orășenesc Beclean, în semn de apreciere pentru profesionalismul și dăruirea de care au dat dovadă generațiile de medici, asistenți și alte categorii de specialiști care au contribuit, de-a lungul timpului, la exercitarea în cele mai bune condiții a actului medical. Mulțumim președintelui României Klaus Iohannis pentru apreciere și tuturor factorilor implicați pentru a aduce la standarde europene serviciile medicale din orașul nostru, în mod special mulțumim managerului Spitalului Orășenesc Beclean, Bogdan Tușa!”, a menționat primarul oraşului Beclean, Nicolae Moldovan.
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/03/nicu.jpg)
![](https://www.becleanpress.ro/wp-content/uploads/2024/05/217672271_1850186231830053_9092164303339803929_n.jpg)